Ing. Marie Baláčová

Kurz: Výzkum trhu nemovitostí

Marie Baláčová je lektorkou předmětu Výzkum trhu nemovitostí. Od roku 2017 vede oddělení průzkumu trhu společnosti Cushman & Wakefield v Praze. Její tým sbírá a analyzuje data trhu komerčních nemovitostí v České republice a v poslední době se intenzívně zabývá také nástroji business intelligence. V rámci regionu střední a východní Evropy má Marie na starosti konsolidaci metod a integraci databází tržních indikátorů. Marie Baláčová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Mezinárodní evropská studia a diplomacie. Ve svém doktorském studiu se zabývala mezinárodní migrací pracovní síly a získala Fulbrightovo stipendium, díky němuž působila jako stážistka na Georgetown University ve Washingtonu, D.C. Poté pracovala v Sociologickém ústavu Akademie věd ČR, kde měla na starosti finanční řízení mezinárodních projektů.