Pavel Krchňák, MRICS

 

 

 

Kurz: Etické chování

 

 

 

Pavel Krchňák je seniorní odborník na analýzu realitního trhu, developmentu a oceňování nemovitých věcí v rámci regionu CEE. V rámci MBARE přednáší ve studijním bloku Etické chování.

Od roku 2016 pracuje v rakouské bankovní skupině Oberbank AG, kde zastává funkci vedoucího týmu oceňování v ČR. Je certifikovaným odhadcem, členem Královského institutu diplomovaných znalců (RICS), a je aktivním členem pracovní skupiny České bankovní asociace pro oceňování nemovitostí.

Vzdělání získal na Univerzitě Palackého v Olomouci, Masarykově Univerzitě v Brně a na Institutu oceňování nemovitostí VŠE. Svoji profesní dráhu začal v roce 2011 a pracoval jako specialista pro oceňování mezinárodních portfolií a bankovní valuace ve společnostech DTZ a Cushman&Wakefield v Praze a Londýně.

V posledních letech se tematicky zaměřuje na metodické nastavování best practice a pracovních standardů odhadců, a také na analýzu vlivu udržitelných strategií a zelených certifikací na hodnototvorné faktory nemovitostí. Pravidelně lektoruje, vystupuje na českých odborných konferencích a publikuje v odborných časopisech.